Fue Saç Ekimi Nedir


FUE saç ekimi yöntemi son zamanlarda saç ekimi yöntemleri arasında en gelişmiş tekniktir. Bu yöntem ense bölgesinden uygun saç köklerinin alınarak saç köküne işlenmesine dayanır. Üstelik enseden alınan saç kökleri alınırken kesinlikle kesi işlemi yapılmamaktadır. Saç kökleri mikromotorlar yardımıyla uygun koşullarda alınır.
Fue saç ekim yöntemi diğer ekim yöntemlerine göre daha fazla konfora sahiptir. Özellikle saç ekiminden sonra ekimin yapıldığı bölgede herhangi bir kesi izinin olmaması, hastalar için büyük konfor olarak görülmektedir. Bunun yanı sıra diğer yöntemlerde görülen kızarıklık ya da ağrı durumları da fue saç ekim yönteminde oldukça az görülür.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi firmamızın en fazla faaliyet gösterdiği hizmetlerden birisidir. Özellikle bu işlem sırasında oldukça steril bir ortama ihtiyaç vardır. Homay Sağlık, sağlık yönünden çok dikkatli davranarak, saç ekimi öncesinde tüm steril ortamı sağlamaktadır.
Saç ekiminden önce saç köklerinin çıkış yönü ve donör bölge doğru şekilde belirlenir. Ense bölgesinden saç kökleri foliküller, 0,6 mm-0,8 mm kesi ucuna sahip oldukça küçük mikro motorlar yardımıyla alınır. Alınan saç kökleri saç yapısında köklerinin çıkış yönüne göre ekilir. Böylece oldukça kısa bir sürede ekim işlemi tamamlanmış olur. Alım ve ekim esnasında en önemli nokta; açılan kanallardan herhangi bir saç dokusuna zarar vermektir.

FUE Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fue saç ekimi işleminden sonra hastalarımız uzmanlarımızın uygun görmesi halinde taburcu edilir. Uzmanlarımız hem saç ekimi sırasında hem de saç ekiminden sonra gerekli tetkiklerin tümünü yerine getirmektedir. Özellikle hastanın nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda büyük hassasiyet gösterilmektedir.
Saç ekiminden en fazla verimi almak ve saç kayıplarını yaşamamak için dikkat edilmelidir. Özellikle işlemin yapılmasından sonraki ilk 48 saat oldukça önemlidir. Bu sebeple 48 saat boyunca saçın ilk yıkamasının ya da herhangi bir müdahalenin yapılması uygun görülmez. Yapılacak bir müdahale varsa mutlaka uzman desteği alınmalıdır.

FUE Saç Ekimi Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

Fue saç ekiminde en büyük yanılgı; saç ekiminin yalnızca erkekler için uygun bir yöntem olduğudur. Firmamız ve uzmanlarımız sadece erkeklere değil kadınlara da bu konuda hizmet vermektedir. Özellikle kadınlarda bu operasyonlar daha başarılı olarak verimli sonuçlar alınmaktadır.
Saçlarda seyreklik ya da kayıp olayları yalnızca erkeklerde yaşanmaz. Kadınlarda da hormonlara, hastalıklara ya da genetik durumlara bağlı olarak saç kayıpları yaşanır. Bu durumlarda en doğru müdahale fue saç ekim tekniğidir. Bu yöntem herhangi bir cinsiyet ayrımı yapmadan kadın ve erkeklere kolaylıkla uygulanır.
Fue saç ekim yöntemi genellikle saç kayıpları yaşayan kişiler üzerinde etkilidir. Bunun yanı sıra seyrek saçlara sahip olanlar ya da sürekli saç dökülmesi yaşayan kişiler de bu yöntemden yararlanabilirler.

Not

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
TurkishEnglishArabicGermanDutchFrenchSwedish