BIYIK EKİMİ NASIL YAPILIR?


Saflaştırılmış bir bakteri olan botoks, estetik cerrahide çok uzun yıllardan beri kullanılmakta olan güvenilir bir estetik uygulamasıdır. 1990’lı yılların başından beri kırışıklık tedavisi için de kullanılmaktadır. Botox enjeksiyonu yüz kaslarının aşırı çalışmasını engellemek, böylece kaş ve göz çevresini, gülümseme hatlarını ve kaz ayağı görünümünü azaltmak için kasları gevşetme yöntemidir.

Botox enjeksiyonu zamanla en popüler estetik prosedürlerinden biri haline gelmiştir. Bunun birçok nedeni vardır. Öncellikle botox kırışıklık tedavisinde oldukça etkili olan bir yöntemdir. Kaşların arasında dikey çizgiler oluşuyorsa ve bu çatık kaşlı bir ifadeye neden oluyorsa bu görünümü ortadan kaldırmanın en etkili yolu botox enjeksiyonu tedavisidir. Aynı durum alın çizgileri, kaz ayakları ve boyundaki kırışıklıklar için de geçerlidir.
70’li yıllardan beri tıpta birçok hastalığın tedavisinde kullanılan botox, yan etkileri çok az olan ya da çok nadir görülen bir prosedürdür. Prosedür sadece birkaç dakika sürer ve etkileri ortama 6 ay sürer. Hasta memnuniyetinin derecesi çok yüksektir. Estetik cerrahi uygulamasına gerek olmaz. İnvaziv yani ameliyatsız cerrahi prosedürlerin başında gelir.

Minimal botox’un farkı nedir?

Botoks enjeksiyonunda hasta şikayetlerinin tek nedeni sonuçlarının doğal görünmemesidir. Botox işleminin doğal görünmemesinin birkaç ana sebebi vardır. Bunların başında mimik kullanımını engelleyecek düzeyde aşırı donuk ifade, diğeri ise yaşa uymayacak düzeyde aşırı gergin ifadedir. Bunun nedeni ise botoks enjeksiyonun yüzdeki her noktaya yüksek dozda enjekte edilmesidir.
Bu görünümleri engellemek ve doğal bir görünüme kavuşabilmek için alanında uzman cerrahlara gitmek gerekir. Çünkü yüzdeki kırışıklıkları engellemek için hangi noktalardaki kasların hareketini kısıtlamak gerektiğini bilmek için çok iyi bir anatomi bilgisine ihtiyaç var. Ayrıca hangi noktaya, kaç doz clostridium botulinum toksini uygulanması gerektiğinin de çok iyi bilinmesi gerekir.
Minimal botoks donuk ifadeye engel olmak için dozun az miktarda ve yüzün sadece gerekli noktalarına uygulandığı bir yöntemdir. Bu sayede hem yaş hem de doğal mimik hareketleri ile uyumlu bir estetik operasyon geçirmek mümkün olabiliyor.
Minimal botox’ta kişiye özel bir botox tasarımı yapılıyor. Cildin durumu, yapısı, yaş, mimik yapısı gibi faktörler göz önüne alınıyor ve tedavi planı buna göre yapılıyor. Minimal düzeyde botox uygulamaları ile doğal bir görünüm yakalayarak estetik operasyonun başarıyla tamamlanması sağlanıyor.

Not

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
TurkishEnglishArabicGermanDutchFrenchSwedish