Nefertiti Botoks Nedir?


Uzun boyunlu belirgin çene hattı, Mısır döneminden beri güzelliğin işaretidir. Mısır Kraliçesi Nefertiti’nin adını alan bu tedavi özellikle gençleştirici ve canlandırıcı etki için botoks kullanılarak boyun ve çene çizgisini hedef alır.
Boyun ve çene hatları genellikle yüz bakımına kıyasla ihmal edilir. Bununla birlikte, eğer boyun ya da çene hattı sarkıksa ve gevşekse, bu, tedavinin başka yerlerde olduğu gerçeğini dikkatlerden kaçırabilir.
Boyun bölgesi cildi, oldukça hassas ve ince olduğu için etkili bir şekilde tedavi etmek zor olabilir. Bununla birlikte Nefertiti botoksu tedavisi ile oldukça etkili sonuçlar elde edilebilir.
Nefertiti botoksu, çeneyi yeniden tanımlamak ve aynı zamanda boyun çizgilerini yumuşatmak için uygulanmakta olup, cerrahi müdahaleye ihtiyaç duymadan cildi pürüzsüzleştiren gençleştirici bir etki yaratmak için uygulanmaktadır.

Nefertiti botoksu nasıl etki eder?

Nefertiti botoks tekniği dikkatle ve kesin olarak iki alanda uygulanan bir dizi botoks enjeksiyonundan oluşur. Alt çene hattı boyunca ve boyun bölgesindeki kaslara hedef alınır.
Boyun ve çene çizgisinde özenle uygulanan botoks ile kaslar gevşek olduğu için sarkık duran deri yukarıya çekilir, sıkılaştırılarak daha gergin ve pürüzsüz hale getirili ve bölgenin daha canlı ve estetik görünmesi sağlanır.

Hangi bölgelerin tedavisi için uygundur?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk’ün kişiye özel boyun ve çene altı tasarımı ile gençleştirilmesi zor olan bu bölgelerin tedavisi, çok daha belirgin bir çene çizgisi, pürüzsüz ve daha genç bir boyun profili sağlanabilir. Nefertiti botoksu için kaldırma, sıkılaştırma ve germe olmak üzere terapötik kombinasyonlar içerir.

Nefertiti botoksu güvenli midir?

Botoks, hem kozmetik hem de tıbbi tedavilerde uzun yıllar kullanılmaktadır. Tüm dünyada bugüne kadarki en popüler ameliyatsız tedavi prosedürüdür.

Nefertiti botoksu acıtır mı?

Nefertiti botoksunda çok ince uçlu iğneler kullanıldığı için enjeksiyon sırasında acı hissedilmez. Ancak yine de istenildiği durumda topikal anestezi olarak uygulanabilir. Ayrıca hastanın isteğine göre ağrı kesici de verilebilir.

Nefertiti botoksunun sonuçları ne zaman görülür?

Tedaviden 2-3 hafta sonra tam olarak sonuçları ortaya çıkarak çene gergin ve şekilli bir görünüme kavuşur.

İşlem ne kadar sürer?

Botoks geçici bir tedavidir ve zamanla etkisini kaybeder. Nefertiti botoksunun da etkisi hastaya bağlı olarak 3 ile 6 ay arasında sürmesi beklenebilir. Bununla birlikte, tedaviyi sürdürmek için enjeksiyon işleminin tekrarlanması gerekir.

Nefertiti botoksunun içeriği farklı mıdır?

Botoks, yüz ifadesi ile ilişkili kırışıklıkları gidermek için kullanılan saflaştırılmış bir proteindir. Nefertiti botoksunda da aynı içerik kullanılır. Alt yüzdeki çeşitli alanların botoks ile tedavisi sağlanır. Masseter kasının tedavi edilmesi kasların incelmesini ve yüzün kare şeklinde değil, kalp şeklinde olmasını sağlar. Boynundaki platis kaslarını rahatlatmak ve bantları düzleştirmek için botoks kullanılabilir. Nefertiti botoksu, çene çizgisi tanımını artırır. Hangi alanların tedavi edildiğine bağlı olarak, farklı miktarlarda kullanılabilir. Size özel bilgi almak için Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk’e muayene olmanız gerekir.

Not

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
TurkishEnglishArabicGermanDutchFrenchSwedish