Oksijenli Saç Ekimi Nedir?


Görünümümüzün bir parçasıdır saçlar ve belki de bizi yansıtan özel bir aksesuar olarak nitelemek mümkündür. Kimisi saçlarının güzelliği ile bilinir, kimisi ise yoğun dökülmeleri ile akılda kalır. Ne yazık ki saç dökülmesi bugün öyle bir sorun ki, son derece yaygın bir şekilde görülüyor ve üstelik oldukça da ileri boyutlarda seyredebiliyor. Bu durumda yapılacak bir şeyler ise elbette var. Hemen hayal kırıklığı yaşamayın. Sıkça duyduğumuz saç ekiminden bahsedelim biraz. Hatta bu süreci daha da güzelleştiren, etkilerini artırıp, iyileşme sürecini de kısaltan Oksijenli saç ekiminden söz edelim. Saç dökülmesi karşısında yaşadığınız mutsuzluğu böylece bir kenara bırakabilirsiniz.
İlk olarak klasik saç ekimi uygulamasından söz edelim. Saç ekimi işleminin temel mantığı, saç dökülmesine karşı oldukça dirençli olan kulak arkası ve ense bölgesinden alınan saç köklerinin, dökülme yaşanan bölgelere nakledilmesidir. Bu durumda da alın çizgisi uzman hekimler tarafından çizilir ve son derece doğal bir görünümle saç ekimi gerçekleştirilebilir. Tecrübeli ve alanında uzman hekimleri tercih ettiğiniz sürece, bu tür uygulamalar sorunsuzca gerçekleştirilecektir ve siz de hayal ettiğiniz saçlara kavuşabileceksiniz. Eskisi gibi gür saçlara sahip olmanız saç ekimi işlemi ile mümkün. Estetik amaçlı olarak gerçekleştirilen saç ekimi uygulaması, cerrahi bir işlemdir. FUE tekniğinin kullanıldığı bu süreçte başarılı sonuçlar elde etmek çok kolay ama bir de yeni bir uygulama söz konusu. Bahsettiğimiz üzere Oksijenli saç ekimi yapılmaktadır. Başarı sonuçlar ile karşımıza çıkan bu işlem, klasik saç ekimi uygulamasının oksijen tedavisi ile birleştirilmesi durumudur. Oksijen tedavisinin ise bu işlem üzerinde muhteşem sonuçları ortaya çıkıyor. Pek çok avantajı beraberinde getiren işlemden detaylıca bahsetmek gerek. Yüzeysel bir şekilde bahsedip geçiştirilebilecek bir işlem değil, çünkü bugün pek çok kişi Oksijenli saç ekimi uygulamasının avantajlarını yaşıyor sorunsuz bir işlem ile yeni yaşamına başlıyor. O yüzden de Oksijenli saç ekiminin avantajları ile yazımıza devam ediyor, sizin de merak ettiklerinizden biri olan bu özel uygulamanın detaylarına yer veriyoruz.

Oksijenli Saç Ekimi Uygulaması ile Elde Edeceğiniz Avantajlar

Bu konuyu madde madde ele almak daha doğru olacaktır. Böylece net olarak uygulamanın avantajları da görülebilir. Oksijenli saç ekimi işlemi ile elde edeceğiniz avantajları hep birlikte tek tek inceleyelim ve buna göre sağlıklı bir şekilde tercih edip etmeme konusunda kararınızı verin. Tüm avantajların yanı sıra iyi bir merkezin ve iyi bir uzmanın tercih edilmesinin çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Bu önemli detayı da belirttikten sonra nihayet Oksijenli saç ekimi uygulamasının avantajlarına geçebiliriz.
1. Belki de en önemli avantaj diyebileceğimiz madde ile başlayalım. Hızlı sonuç alma… İyileşme süresinin kısalması da diyebiliriz buna. Oksijenli saç ekimi uygulamasının temeli, oksijen ile saç köklerinin beslenmesidir. Bu sebeple de beslenen saç kökleri, daha çabuk toparlamakta ve yeni yerine uyum sağlamaktadır. Saç köklerinin yeni yerine alışması ve çeşitli operasyon etkilerinin ortadan kalkması normal şartlarda, klasik bir saç ekimi operasyonunda 15 güne kadar sürebilirken, oksijenli saç ekimi bu iyileşme süresini 9 güne düşürmektedir. Yani kişiden kişiye ve yapılan uygulamaya göre değişmekle birlikte, Oksijenli saç ekimi işlemi sonrası iyileşme süreci maksimum 9 gün olmaktadır. Bu yüzden de özellikle yoğun olarak çalışan kişilerin, günlük yaşamlarını sekteye uğratmamak adına tercih ettikleri bir alternatif olmaktadır.
2. Oksijenli saç ekimi işleminin önemli bir avantajı ise saç köklerinin daha sağlıklı hale gelmesi ve buna bağlı olarak da daha sağlıklı saçlara sahip olabilmemizdir. Saç ekimi işlemlerinin tümünde temel mantık saç köklerinin, dökülme olan bölgeye taşınmasıdır. Bu durumda da en önemli nokta, saç köklerinin kan dolaşımı ile buluşmasıdır. Çünkü kan dolaşımı ile buluşan kıl kökü, beslenmeye de başlar. Dolayısıyla da hayat bulur ve yeni yerine alışma sürecine geçer. Oksijen tedavisi ile desteklenen kıl kökleri ise daha hızlı bir şekilde kan dolaşımı ile buluşur ve daha hızlı hayata adapte olur. İyi bir oksijenli beslenme sonucu, daha sağlıklı olacağı da aşikârdır. Bu yüzden Oksijenli saç ekimi işlemi, daha sağlıklı saçlara sahip olma imkânı tanır.
3. Son olarak Oksijenli saç ekimi uygulamasının avantajları ile ilgili olarak operasyon sürecinden bahsetmek gerek. Çünkü en merak edilen aşamalardan biri budur. Çok korkutucu, yorucu ve can sıkıcı bir operasyon ve tedavi sürecinin sizi beklediğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Çünkü tam aksine, son derece rahat hissedeceğiniz, konforlu ve sorunsuz bir süreç sizi bekliyor. İlk iş olarak dökülmemeye kodlanmış olan kulak arkası ve ense kıl kökleri alınarak operasyona başlanır. Alınan kökler besleme sıvısında bekletilir. Bu süreçte kıl kökleri kuvvetlenmektedir. Uzmanlar alın çizginizi belirleyerek, saç ekimi için kanalları hazırladıktan sonra sizi dinlenmeye alacaktır. Siz çayınızı, kahvenizi içerken, gazetenizi okurken, uzmanlar son kontrolleri yapar ve daha sonra sizi son aşamaya alır. Oksijenli saç ekimi işleminin son aşamasında ise oksijen tedavisinin ardından kıl kökleri yeni yerlerine alınmakta ve süreç sonlanmaktadır. Yani aslında anlatmaya çalıştığımız nokta şu; Oksijenli saç ekimi işlemi son derece kolay ve zahmetsiz. Ne sizi ne de uzmanları zorlayıp, risk oluşturacak bir durum söz konusu değil. Aksine sonuçların daha da başarılı olmasını sağlayan bir işlem olduğu için de hem hastalar hem de hekimler tarafından sevilen bir alternatif. Siz de böylesine kolay bir işlem olduğunu gördükten sonra fikrinizi değiştirebilir ve tercih edebilirsiniz. Yapılan kolay operasyonun ardından 15 gün boyunca doktorunuz ile sürekli iletişim halinde olmanız ve süreci değerlendirmeniz gerekecektir. Daha sonra ise 6 ayda bir olacak şekilde görüşmelerinizi sürdürmeniz yeterlidir. Gerçekten son derece pratik ve sorunsuz bir süreç değil mi?
Bahsettiğimiz avantajlar, ilk akla gelen ve en önemli avantajlardır. Bunun yanı sıra uygulama süresinin kısalığı, günlük yaşama dönmenin kolaylığı ve elde edilecek pek çok olumlu sonuç sıralanabilir. Her birini Oksijenli saç ekimi işleminin birer avantajı olarak sayabiliriz.
Saçlarımız hayatımız için büyük bir önem taşır. Hatta bunun yaşla da bir ilgisi yoktur. Her yaştan kadın ya da erkek, saçlarının dökülmesinden ve görünümünün değişime uğramasından rahatsızlık duyabilir. Bazı kişilerde bu durumda iş yaşamında yaşanan problemlere, sosyal yaşamın sekteye uğramasına ve özgüven problemlerine kadar çeşitli etkilerde bulunabilir. Bu yüzden de sorunu büyütmeden, derhal iyi bir uygulama merkezi ile iletişime geçerek çözebilirsiniz. İyi bir hekim, size yeniden saçlarınızı sunabilir. Dökülmenin olduğu alanlarda yeniden saçlarınızın çıktığını görmeye başlamak, size mucize hissini yaşatabilecektir. Oysa bu bir mucize değil. Sadece tıp dünyasının, teknolojik çalışmaların ve de iyi hekimlerin sunduğu bir gerçek. Bu gerçeğin sizin için iyi bir imkân olduğunu unutmayın. Saç dökülmesine mecbur kalmak ve kelleşmeye varan bir süreci yaşamak zorunda değilsiniz. Oksijenli saç ekimi uygulamasının sunduğu avantajları hep birlikte inceledik. Böylesine kolay bir uygulama ile tüm bu avantajlara sahip işlemi siz de yaptırabilirsiniz.

Not

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
TurkishEnglishArabicGermanDutchFrenchSwedish