PRP TEDAVİSİ


İlaç yerine kişinin kendi kanının kullanıldığı Saç PRP tedavisi, yaşlanan hücrelerin yenilenmesinde etkili sonuçlar elde edilmesini sağlar. Saç dökülmesinden ağrı tedavisine, ortopedik sorunlardan ciltte gençleşmeye kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan yöntem, kliniğimizde uzmanlar tarafından özenle uygulanır.

PRP Tedavisi Nedir?

Kişinin vücudundan alınan az miktarda kan, özel bir işlemden geçirilerek platelet açısından zengin hale getirilir. Elde edilen plazma vücuda enjeksiyon yöntemiyle geri verilir. Son dönemde kliniğimizde yoğun bir talep gören saç prp tedavisi doğal bir yenilenme sürecini destekler. Vücuda yabancı madde veya ilaç verilmeden süren tedavi, saç dökülmelerinin önlenmesinde de kullanılır.

PRP Uygulaması Neden Yapılır?

Pek çok farklı nedenle uygulanan yöntem özellikle saçla ilgili yaşanan sorunların giderilmesinde etkilidir. Saçların dökülmesini önlerken güçlenmesini de sağlayan saç prp tedavisi, uygulama alanına esneklik ve parlaklık da kazandırır. Bu iş için özel olarak hazırlanan kitlerin kullanıldığı tedavi kısa süre içerisinde başarılı sonuçlar elde etmek isteyen hastalar için en uygun yöntemdir.

Saç Tedavisinde PRP Uygulamaları

150 telden daha fazla saçın her gün düzenli olarak dökülmesi halinde kişiye saç prp tedavisi önerilir. Saç köklerinin beslenmesini ve gelişmesini sağlayacak olan uygulama, özellikle genetik neden bağlı dökülmelerde son derece etkilidir. Doku yenilenmesinin hedeflendiği tedavi sonrasında bölgede herhangi bir yara izi kalmadığı gibi kişi rutin hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Kliniğimizde yapılan ön tetkik çalışmalarının ardından saç prp tedavisi seansları;
• 15 günde bir
• Ortalama 30 dakika ve
• 3-4 ay süreyle tekrar edilir.
Tedavi planının başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından etkili ve kalıcı bir sonuç için uygulamanın yılda 1 kere tekrarlanması tavsiye edilir. Saç dökülmelerine özel olarak uygulanan tedavide; elde edilen plazmanın seyrelmiş bölgeye napaj yöntemiyle enjekte edilmesi sağlanır. Doku yenilenmesi sağlayan yöntem, tamamen ağrısız ve acısızdır.

PRP Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

PRP tedavisinde kişinin kendi kanının kullanılıyor olması öncelikle alerji riskini ortadan kaldırır. Kliniğimizde konunun uzmanı hekimler tarafından özenle yapılan işlemlerde; hastanın kanı steril bir ortamda tüpe alınır. Santrifüj cihazına yerleştirilen tüp ortalama 5 dakika süreyle ayrıştırılır. Elde edilen plazma açısından zengin içerik enjeksiyon yöntemiyle hastaya geri verilir.

PRP Tedavisinin Sağladığı Avantajlar

PRP tedavisinin en önemli özellikleri arasında uzun etki sayılabilir. Kolay ve güvenli bir şekilde uygulanan saç prp tedavisi deri üzerindeki her türlü yaşamsal işlevin destekleyicisidir. Enfeksiyon riskinin ortadan kalkması için uygulamanın mutlaka uygun şartlar altında ve uzman ellerde yapılmasına özen gösterilmelidir.

Not

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
TurkishEnglishArabicGermanDutchFrenchSwedish